Otázky a odpovědi

Každá akce vyvolává reakci, a tak je samozřejmé, že i každá otázka vyvolává odpověď. Přehled těch nejčastějších nalezneš na této stránce.

Existuje více než jedna správná odpověď?


Ne. Na každou hádanku existuje pouze jedna správná konkrétní a jednoznačná odpověď, kterou je potřeba najít.

Bude možnost nápovědy?


Jednotlivé nápovědy – tzv. indicie - obsahuje přímo každá hádanka. Navíc pro nejčastější nesprávné odpovědi zobrazujeme malou nápovědu, která ti v hledání správného řešení může také pomoci. A co když i tak nebudeš moci hádanku rozlousknout? Neboj se, pokud totiž narazíš v "ostré" herní fázi na hádanku, která ti nepůjde vyřešit, můžeš si zvolit hádanku náhradní. Celkem máš k dispozici celkem tři takovéto náhradní hádanky.

Hádanky jsou vázány na nějaký časový limit nebo jak rychle musí být vyřešeny?


Tempo řešení jednotlivých hádanek je čistě jen na tobě. Mnoho lidí na nic nechvátá a zjišťuje si podrobně informace k dané hádance, které je zajímají. Někteří si udělají výlet a řeší hádanku až na místě, na které hádanka odkazuje.

Musím se registrovat a platit aktivační poplatek?


Ano. Pro úspěšné hraní v našem projektu je nezbytné provést krátkou registraci a uhradit aktivační poplatek ve výši 100,- Kč. Je to jen symbolická částka, která přispěje na velmi vysoké náklady spojené s přípravou a organizací této hry, které již nyní převýšily 200.000 Kč. Děkujeme, že si uvědomujete hodnotu celého projektu a práci na něm odvedenou. Těchto několik desítek korun nám snad alespoň částečně námi vynaložené náklady postupně vrátí.

Musím navštívit všechna místa, o kterých si myslím, že souvisí se správnou odpovědí?


Ne. Většinu otázek můžeš vyřešit pouze za použití své hlavy, encyklopedie, informací z internetu a selského rozumu. Ovšem minimálně u třetiny hádanek je pravděpodobné, že ti k úspěšnému vyřešení velice pomůže navštívit nějaký ten hrad či památník, který se hádanky bude přímo týkat. U některých hádanek je to dokonce nezbytné. A právě tímto aktivním prvkem se stává tato hra o to více zábavnou.

Jak mohu projektu Česká pokladnice pomoci?


Jsme vděčni za každou novou osobu, která se o náš projekt zajímá a baví ji "porážet" záludné hádanky. Pokud tedy víš o někom, komu by se mohla tato hra líbit, určitě ji doporuč dále.

Náklady spojené s realizací celé hry převýšily 200.000 Kč a zatím jsme to prakticky všechno dotovali z vlastní kapsy. Takže pokud bys chtěl celý projek podpořit i finančně, napiš nám na e-mail info@ceskapokladnice.cz. Pokud se najde někdo, kdo ocení naše usilí a uvidí v tomto projektu jeho opravdovou hodnotu natolik, že se jej rozhodne finančně podpořit, tak se snad rozpláčeme! Naneštěstí v dnešní době není moc lidí, kteří podporují cokoliv kromě sportu a bulváru :-(

 • "Česká pokladnice je především zábava, při které si rozšíříš obzory..."

  Ondřej Kubal

  Ondřej Kubal

  autor projektu

  Z dějepisu si pamatuji převážně jen zajímavosti a záživně líčené detaily. Přes snahu učitelů mi v hlavě mnoho jmen, dat a podrobností nezůstalo a jsem si jist, že většina z vás to má podobně. Přesto a nebo snad právě proto jsem měl vždy takový pocit schovaného či zapomenutého bohatství.

  A přesně z toho důvodu vznikl tento projekt. Je přeci úžasné zábavnou formou poznávat zákoutí naší historie a dopřát si tak radost z poznávání spojenou s aktivním trávením volného času. Přeji vám tedy především mnoho skvělých zážitků ať už při společných výletech s rodinou či přáteli nebo při pátrání po stopách naší minulosti na vlastní pěst!